НПАОП 45.24-1.07-90 Єдині правила безпеки на водолазних роботах

Опис курсу навчання:
НПАОП 45.24-1.07-90 Єдині правила безпеки на водолазних роботах.
Справжні "Єдині правила безпеки праці на водолазних роботах", частина II "Медичне забезпечення водолазів" є невід'ємною частиною і продовженням частини I. Вони встановлюють організацію та утримання медичного забезпечення водолазів, які працюють на державних підприємствах (в об'єднаннях, установах, організаціях), в кооперативах, спільних підприємствах та інших організаціях незалежно від їх відомчої підпорядкованості та приналежності. Робота водолазів проводиться на глибинах до 60 м (при робочих зануреннях під воду), до 80 м (при зануреннях під воду в аварійних випадках) і під надлишковим тиском до 1 МПа (при спусках в барокамерах).
Справжня частина Правил є обов'язковим керівним документом для адміністрації і посадових осіб установ МОЗ РФ, інших центральних органів виконавчої влади, що виконують водолазні роботи і які організовують медичне забезпечення водолазів, а також для водолазних лікарів (фельдшерів), водолазних спеціалістів і водолазів, які здійснюють таке забезпечення.
У розвиток або крім цієї частини Правил можуть розроблятися галузеві правила, типові інструкції або інструкції з безпеки праці, що враховують специфіку водолазних спусків і їх медичного забезпечення в галузі.
Метою медичного забезпечення водолазів є проведення комплексу заходів, спрямованих на охорону здоров'я водолазів, підвищення продуктивності їхньої праці.
Основними завданнями медичного забезпечення водолазів є:
-медичне забезпечення водолазів при проведенні водолазних спусків;
-здійснення систематичного медичного контролю за станом здоров'я водолазів;
-проведення профілактичних заходів, що знижують шкідливі впливи несприятливих для стану здоров'я водолазів виробничих факторів;
-надання медичної допомоги водолазам;
-статистичний аналіз загальної та професійної захворюваності водолазного складу;
-медичну контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм і правил на робочих місцях і місцях розміщення водолазів, за режимом їх праці, відпочинку та харчування;
-систематичне контроль за санітарно-гігієнічним станом водолазного спорядження і засобів забезпечення спусків;
-санітарно-епідеміологічний контроль за умовами в районі виконання водолазних робіт;
-систематичне навчання водолазів на робочих місцях заходів з техніки безпеки праці, пов'язаних з медичним забезпеченням водолазів, і щорічна перевірка знання водолазним складом цих заходів.
Программа курсу:
Законодавство України про охорону праці. Основні положення Закону України "Про охорону праці". Порядок розслідування та обліку нещасних випадків.Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій.
Єдині правила безпеки на водолазних роботах.